Šiandieniniame infliacijos konteskste rasti patikimus ir finansinius išteklius taupančius sprendimus svarbu tiek namų ūkiams, tiek įvairaus masto įmonėms. Kai didelių investicijų reikalaujantys išlaidas taupantys projektai atsiperka tik po kelerių metų, yra paprastų, čia ir dabar taupyti padedančių, sprendimų. Štai keletas iš jų.
Elektros energijos ir šildymo išlaidas BIURUOSE taupantys sprendimai
1. Energiją taupanti stiklų plėvelė
Pastato langai, jų išvaizda, dydis, formos, suteikia ne tik estetinį vaizdą – jie turi daug įtakos biuro išlaikymo kaštams. Pirmiausia, langų stiklai yra viena pagrindinių vietų, išleidžiančių šilumą iš pastato. Padengus stiklus plėvele, žiemą sumažės šilumos nuostoliai pro langus, o vasarą- šilumos patekimas į patalpas. Speciali stiklų plėvelės gaminimo technologija leidžia jai atspindėti IR spindulius – tiek patenkančius į pastatą, tiek išeinančius iš jo. Tokiu būdu vasarą sumažinamos kondicionavimo sistemos naudojimo išlaidos, o žiemą patalpas reikia šildyti šiek tiek mažiau. Be to, stiklų plėvelė efektyviai saugo nuo saulės poveikio baldams, užuolaidoms ir dažytoms grindų dangoms, nes nepraleidžia UV spindulių, kurie sukelia blukimą.
Stilingos ir funkcionalios šiuolaikiškos plėvelės leidžia turėti patikimą apsaugą ir energijos taupymą, neaukojant biuro interjero. Jomis galima sukurti pačius įvairiausius efektus- nuo natūralios išvaizdos iki veidrodinio paviršiaus maksimaliam privatumui užtikrinti.
2. Nenaudojamų prietaisų išjungimas
Biure tikrai yra daugybė prietaisų, kuriuos naudojame ne nuolat, o tik keletą kartų per dieną. Tikslinga būtų juos išjungti ir sumažinti jų standby rėžime naudojamą energiją. Taip pat reikėtų nepamiršti baigus darbą išjungti visus elektrą vartojančius prietaisus. Nors jie suvartoja labai nedaug elektros energijos, biure tų prietaisų būna daug daugiau, nei namuose, todėl sumažėjusį elektros energijos suvartojimą pastebėsime greičiau.
3. Išmanieji valdikliai
Mes tikrai ne visada prisimename, kad laikas išjungti prietaisus iš elektros lizdo, o kartais tai padaryti ir sunku ar nepatogu. Elektros tiekimo grandinėje sumontuoti išmanieji valdikliai pastebi elektros svyravimus ir automatiškai išjungia elektros tiekimą tiems prietaisams, kurie nėra naudojami. Tai yra vienas efektyviausių būdų, kaip galime sumažinti prietaisų elektros suvartojimą.
4. Ekranų užsklandų atsisakymas
Jos atrodo gražiai, jos sukuria iliuziją, kad prietaisas šiuo metu nedirba, tačiau būtent ekrano užsklandos nesumažina energijos kaštų, nes jos tiesiog „paslepia“ prietaise vykstančius procesus. Jei nenaudojame įrenginio geriau rinkimės „sleep“ (miego) rėžimą.
5. Miego režimo privalumai
Miego režimas, priešingai nei ekranų užsklandos, kompiuteriuose tikrai padeda sutaupyti elektros energijos suvartojimą, nes kompiuteris pristabdo jame vykstančias užduotis.
6. Natūralaus apšvietimo išnaudojimas
Dieną, kai pakankamas šviesos kiekis patenka į patalpą, nenaudokime papildomų šviesos šaltinių. Tinkamai parinkus langų plėvelę saulė sukurs pakankamai šviesos viduje ir išvengsime atspindžių, apsunkinančių matomumą ekranuose.
7. Jokių išlaidų ne darbo metu
Pasibaigus darbo dienai – išjunkime visus nereikalingus prietaisus iš elektros lizdo bei nepamirškime patikrinti ar visur išjungtos šviesos. Ypač dažnai šviesa paliekama toliau nuo darbo vietų esančiose poilsio ar tualeto patalpose.
8. LED technologijų panaudojimas
Visur kur įmanoma – pritaikykime LED technologiją. LED lemputės, lyginant su įprastomis, sunaudoja iki 75 % mažiau elektros energijos bei veikia iki 25 kartų ilgiau. Ypač svarbus LED lempų privalumas vasarą – jos mažai įkaista ir beveik nespinduliuoja šilumos, tad patalpa mažiau įkaista.
9. Termostato privalumai
Prieš savaitgalį pamažinti biuro patalpų temperatūrą keliais laipsniais yra labai efektyvus energijos taupymo būdas. Laipsniu kitu temperatūrą sumažinti galime ir prieš naktį.
Tikimės, šie paprasti būdai, apie kuriuos gal niekad nesusimąstėte, padės sutaupyti, bet išlaikyti komfortišką namų ir darbo aplinką.