Žiemą gyventi šilčiau padės 5 paprasti sprendimai

Žiemą vienomis pagrindinių ir didžiausių išlaidų tampa patalpų šildymas. Ypač, jei žiema šalta, vėjuota ir ilga. Šalti namuose taupant savo sveikatos sąskaita – taip pat ne pati geriausia išeitis. Nedaugelis susimąsto, kad keletas paprastų ir nebrangių sprendimų gali padėti gerokai sumažinti šildymo kaštus ar namuose jaustis jaukiau.

Moderni investicija – langų plėvelė

Vienas efektyviausių ir paprasčiausių būdų palaikyti namus šiltesniais ir sutaupyti žiemą – langus padengti specialia šilumą atgal į patalpą atspindinčia plėvele MADICO. Visiems įprasta, kad langų plėvelės saugo mus nuo žalingo UV poveikio ir neleidžia patalpai taip greitai įkaisti. Šios plėvelės turi ir kitą, žiemą itin naudingą, savybę – sumažina šilumos netekimą per langus. Tyrimai rodo, kad daugiausia šilumos, net trečdalį, namą palieka būtent per langus ir duris.

Žiemą saulė yra arčiau žemės, todėl UV spindulių mus pasiekia net daugiau, nei vasarą. Apie pusę UVA spindulių, kurie gali sukelti ankstyvą odos senėjimą ar net vėžį, per mūsų langus patenka į namus. Taigi apsauga nuo šių spindulių, kurią garantuoja langų padengimas plėvele, aktuali ne tik vasarą. Be to, plėvelė padeda sumažinti atspindžius ir akinimą, atsirandančius saulėtą, snieguotą dieną.

Stiklas turi savybę praleisti šilumą ten, kur jos yra mažiau, todėl šiltas patalpos oras keliauja laukan. Tačiau su MADICO stiklų plėvele, kuri grąžina patalpos šilumą atgal, šilumos nuostoliai bus ženkliai mažesni ir dėl didesnės stiklo šiluminės varžos, ir dėl šilumos atspindėjimo. Tai palaiko šiltą orą patalpoje ir reikalauja mažiau šilumos resursų, kad būtų palaikoma patogi temperatūra.

Jei neapsisprendžiate kuri plėvelė yra tinkamiausias sprendimas Jūsų namams – kviečiame pokalbiui, kurio metu aptarsime visus privalumus, kaštus bei atsiperkamumą ir kitus Jums svarbius klausimus.

Apranga svarbu

Tinkama apranga leis jaustis komfortiškai net sumažėjus patalpų temperatūrai laipsniu kitu. Svarbiausia – sluoksniai. Žiemą rinkimės natūralius rūbus, kuriuos galime nesunkiai mauti vieną ant kito: po medvilniniais treningais pasivilkime termokelnes, o po megztuku – natūralaus audinio palaidinę. Nepamirškime šiltų kojinių bei šlepečių. Na, o jei dirbant iš namų, tenka ilgai sėdėti prie kompiuterio ar pasidaro vėsu vakare žiūrint filmą – sušildys pledas. Keletas sluoksnių sukuria mažyčius oro tarpus ir taip sulėtina šilumos išspinduliavimą į aplinką.

Valgykime šiltą maistą

Šildyti save iš vidaus – labai efektyvi strategija. Lai namuose netrūksta karštos kakavos ar karšto šokolado, arbatos, juos laikyti galima ir termose – taip visada turėsime galimybę greit sušilti. O kaip puikiai šildo karštu gėrimu pripildytas puodelis! Be to, žiemą dažniau gaminkim sriubas ir troškinius – jie tikrai šildys labiau, nei salotos.

Išnaudokime viryklę ir orkaitę

Virtuvėje turime daug šilumos šaltinių. Jei dažnai gaminame šiltą maistą – likutinę šilumą galime panaudoti virtuvei sušidyti. Baigus orkaitėje kepti maistą, užuot leidę jai savarankiškai atsivėsinti su ventiliatoriumi – palikime atvertas dureles ir šiluma plūstels į kambarį. Taip pat šiek tiek šilumos gausime, jei baigę gaminti maistą nukelsime puodą nuo kaitlentės ir leisime šilumai skverbtis į kambarį. Deja, šis būdas neveikia turint indukcines kaitlentes.

Judėkime

Judėjimas skatina šilumos gamybą organizme ir taip neleidžia mums sušalti. Temperatūrą namuose planuokite pagal savo veiklą: jei planuojame sportuoti, tvarkytis, daug judėti – galime palaikyti pora laipsnių žemesnę namų temeratūrą. Na, o jei dirbame iš namų, kartkartėmis pajudėkime, pasivaikščiokime, padarykime keletą pratimų.