Stiklo plėvelė – efektyvi apsauga nuo žaibiškos vagystės

Šaltuoju metų laiku, kai dienos trumpos, vakarai tamsūs ir ilgi, ženkliai išauga žaibiškų vagysčių skaičius. Statistika skelbia, kad užregistruoitų vagysčių skaičius Lietuvoje, įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, 2019 metais buvo 1574, o 2020 metais  sumažėjo virš 20 procentų- iki 1270. Tačiau tendencija išlieka ta pati- pikas pastebimas vasaros atostogų mėnesiais ir rudenį-  ilgėjant tamsiąjam paros laikui.    Veiksmingų būdų apsaugoti savo turtą yra ne vienas, tačiau kas pagalvotų, jog paprasčiausia stiklo plėvelė itin dažnai tampa praktiškiausia ir ekonomiškiausia priemone vagišiams atgrasyti?

Stiklo plėvelė – lango apsaugai. Kaip tai veikia? Ar esate matę, kaip atrodo automobilio stiklas po avarijos? Automobilio priekinis langas sudarytas iš dviejų stiklų, o jų tarpe – stiklo plėvelė, tvirtai sauganti automobilio langą nuo suirimo į automobilio vidų.

Panašiu principu saugomi ir butų, namų, kitų patalpų langai. Išorėje esantį langą nuo subyrėjimo saugo vidinėje pusėje esanti stiklo plėvelė. Stiklui skilus, jis lieka tvirtai prikibęs prie plėvelės, ir taip užkertamas kelias žaibiškai vagystei. Vagis negali iš karto patekti į patalpų vidų. Patalpas saugo stiklo / plėvelės barjeras, kurio įveikti nebespėja dažnas nusikaltėlis.

Šiuo atveju labai svarbi dar viena apsaugos priemonė – signalizacija. Skilus stiklui, vagis, sugalvojęs tęsti įsibrovimą, neabejotinai patirs nesėkmę. Suveikus signalizacijai, vos per kelias minutes į įvykio vietą atvyksta saugos tarnybos. Abejotina, ar per tokį trumpą laiką ilgapirštis sugebėtų įveikti stiklo / plėvelės barjerą ir įvykdyti vagystę.

Stiklo plėvelė neužkerta kelio įvykdyti nusikaltimą ir pridaryti žalos. Išdaužtą stiklą teks keisti, ir tai patalpų savininkams kainuos papildomas išlaidas. Tačiau ši žala ne tokia didelė, kokia galėtų būti, jei stiklo nesaugotų plėvelė, be to, neteks patirti nemalonaus jausmo, kai svetimi kuičiasi po asmeninius daiktus arba apverčia aukštyn kojomis visus namus, tiksliau- jų turinį. Daugeliu atveju stiklo plėvelė sustabdo nusikaltimą ir atgraso ilgapirštį nuo vagystės.

Stiklo plėvelė-nematoma, tad estetiška ir apie save neįspėjanti iš anksto operatyviai įrengiama apsauga, viena iš gerų pagalbininkių nuo žaibiškos vagystės. Kad jaustumėtės ramūs išvažiuodami savaitgaliui ar vykdami atostogauti, pasirūpinkite tinkama namų apsauga plėvele iš anksto.