Dekoratyvinės plėvelės interjerui

Dekoratyvinės plėvelės interjerui – tai patogus ir ekonomiškas būdas sukurti patrauklią, estetišką ir jaukią erdvę namuose ar biure. Stilingos plėvelės ant langų ar stiklo pertvarų keičia patalpų nuotaiką, pagyvina atmosferą, tuo pačiu originaliai dalija erdves, suteikdamos daugiau privatumo.

Trys pagrindiniai dekoratyvinės plėvelės panaudojimo būdai yra dekoruoti, suteikti daugiau privatumo ir ženklinti.

  • Plėvelės ornamentai, ryškios spalvos ir įvairūs efektai atnaujina patalpas, suteikia interjerui išskirtinumo, atrodo šiuolaikiškai ir estetiškai.
  • Plėvelės atskiria, dalija patalpas, teikia erdvėms jaukumo ir privatumo.
  • Dekoratyvinės plėvelės kuria kontrastą, taip pažymėdamos langų ar stiklo konstrukcijų plokštumą, todėl atlieka įspėjamąją funkciją ir užtikrina saugumą.

Toliau – apie kiekvieną plėvelės panaudojimo būdą atskirai.

Plėvelės interjerui: originalus dekoras

Vienas pagrindinių plėvelės panaudojimo būdų yra interjero dekoravimas. Dekoratyvinės plėvelės tobulai tinka puošti langams, stiklo pertvaroms, spintų veidrodžiams,  durų stiklams ir kitiems lygiems paviršiams.

Šiuolaikiniuose interjeruose – tiek individualiuose namuose, tiek kavinėse, viešbučiuose ar biuruose – naudojama daug stiklo, tačiau blankūs jo paviršiai pernelyg neišraiškingi, greitai pabosta. Plėvelės interjerui suteikia naują kvėpavimą. Norint įkvėpti patalpų interjerui gyvybės, nuotaikos, naudojamos spalvotos, vienspalvės arba matinės plėvelės, taip pat iš plėvelės pjaustyti stilingi ornamentai, derantys bendrame patalpų interjere arba tampantys išskirtiniu stilingu dizaino akcentu. Galima ir spauda ant plėvelės. Pagal klientų poreikius ant plėvelės spausdinami patinkantys vaizdai, originaliai papildantys patalpų interjerą.

Biuruose ar kavinėse dažnai naudojami iš plėvelės išpjaustyti logotipai, teminiai piešiniai, taip pat spauda ant plėvelės. Individualiuose namuose dominuoja originalūs ornamentai, gamtiniai efektai ir pan. Pasitelkus kūrybiškumą, plėvelės panaudojimo galimybės dekoruoti interjerą yra beveik beribės.

Plėvelės privačiai erdvei kurti

Plėvelės interjerui teikia ne tik estetinės vertės, bet ir praktinės. Stiklo pertvaros, dekoruotos stilizuota plėvele puikiai atskiria ir individualizuoja erdves. Tai itin svarbu biuruose, kur be didesnių investicijų ir labai praktiškai darbuotojams galima sukurti privatesnę ir jaukesnę darbo zoną. Taip pat plėvelė puikiai pasitarnauja namų interjere, kuriant privatesnes patalpas: vonios kambarius, kuriuose yra langų.

Siekiant atskirti ir suteikti uždarumo, ant stiklo klijuojamos matinės, nepermatomos plėvelės, taip pat galimi ir kūrybiškesni sprendimai, pasitelkiant interjere dominuojančius ar atsikartojančius ornamentus, raštus, spalvas ir t. t. 

Plėvelės ant stiklo saugumui ir aiškumui

Plėvelės ne tik dekoruoja, atskiria erdves, bet ir atlieka ženklinimo, įspėjamąją funkcijas. Ryškių, kontrastuojančių spalvų ir originaliais, tačiau nustatyto dydžio ornamentais išpjautos plėvelės, užklijuotos tinkamame aukštyje, pažymi stiklo konstrukcijas, įspėja ir saugo nuo galimo sužalojimo.

Stiklų ženklinimo reglamentavimas šiandien yra labai griežtas, todėl plėvelės klijavimas yra ekonomiškiausias ir subtiliausias būdas sukurti reikalingą kontrastą, padedantį išvengti susidūrimo.

Dekoratyvinės plėvelės: praktiška ir patogu

Plėvelės interjerui itin lengvai prižiūrimos ir keičiamos. Plėvelės pasižymi atsparumu vandeniui, nešvarumams, vėliau jos valomos kaip ir paprastas stiklas.

Dekoratyvinės plėvelės yra praktiškas, greitas ir šiuolaikiškas dekoro, erdvių kūrimo ir ženklinimo pasirinkimas.