Ženklinimas plėvelėmis – saugiai ir estetiškai aplinkai

Ne paslaptis, kad estetinis efektas – tai pagrindinė ant langų ir kitų stiklo pertvarų klijuojamų plėvelių funkcija. Tačiau greta to plėvelės turi kitą labai svarbią paskirtį – žymėti, įspėti, atskirti.

Specialus žymėjimas visuomeniniuose pastatuose

Tam tikriems pastatams, pavyzdžiui, viešosios paskirties pastatams, taikomi specifiniai reikalavimai, kaip užtikrinti žmonių su negalia saugumą. Pagal šiuos reikalavimus numatoma, jog viešosios paskirties pastate stiklinė durų plokštuma turi būti žymima ryškia 15 cm aukščio juosta arba ornamentu maždaug 1200-1600 mm virš grindų. Juosta ar ornamentas turi būti silpnaregiams tinkamų spalvų – oranžinės, geltonos, tamsiai mėlynos baltame fone arba baltos mėlyname. Greta durų esančios stiklinės konstrukcijos ir vitrinos taip pat turi būti specialiai pažymėtos.

Ženklinančios langų juostos iš plėvelės neapsaugo nuo smūgio, tačiau pažymi ir paryškina ribą, nurodančią, kur prasideda stiklas, todėl mažina nelaimingo atsitikimo tikimybę ir kuria saugesnę aplinką.

Žymėjimas dekoratyvinėmis plėvelėmis biure ar namuose

Kalbant apie gyvenamuosius pastatus, viešbučius, biurus, juose plėvelės atlieka ne tik įspėjamąją „atsargiai, stiklas”, bet ir interjero dekoro funkciją. Pasitelkiant plėveles, galima pagaminti įvairiausias dekoratyvines stiklo aplikacijas: ornamentai, linijos, raštai, logotipai – įgyvendinami visi interjero dizaino sumanymai. Plėvelės gali būti blizgios arba matinės, bronzinės, spalvotos. Tuo pačiu dekoratyvinė plėvelė ženklina, atskiria erdves, įspėja namų svečius ar biuro darbuotojus, kur prasideda stiklas, ir padeda išvengti įvairių traumų.

  • Tuščia stiklo pertvara neužtikrina saugumo, todėl yra didelė tikimybė į ją atsitrenkti ir patirti traumą.
  • Visuomeniniuose pastatuose būtinas specialus žymėjimas kontrastingų spalvų plėvelėmis, taip užtikrinant neįgaliųjų saugumą.
  • Subtiliai ir originaliai pažymėta stiklo riba biuruose ar kitos paskirties patalpose kuria saugesnę erdvę, maža to, atrodo stilingai ir puošniai.
  • Pasitelkiant dekoratyvines plėveles, gali būti įgyvendinami įvairiausi interjero dekoro sumanymai.